Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Praga atrakcje turystyczne warte uwagi

25 czerwca 2022 praga atrakcje turystyczne


Stolicą Republiki Czeskiej jest Praga – jej atrakcje turystyczne są warte odwiedzenia. Warto dodać, że Praga to także największe miasto w Czechach. W tym artykule podpowiemy gdzie warto się udać, żeby pobyt w Czechach był niezapomniany.

Praga atrakcje turystyczne – ogrody zamkowe

Praga położona jest bezpośrednio nad rzeką Wełtawa. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że od słowa próg pochodzi nazwa Praga. Jest to oczywiście nawiązanie do lokalizacji miasta nad brzegiem, czyli inaczej progiem rzeki. Na listę światowego dziedzictwa UNESCO Rynek Starego Miasta jest już wpisany od 30 lat. Wynika to przede wszystkim z ogromnego zainteresowania wśród turystów i dużej liczby atrakcji. Warty uwagi jest zamek na Hradczanach, który jest jedną z najwyższych budowli tego typu na świecie. Prezydenci Republiki Czeskiej rezydują na zamku od około 100 lat. Piękne ogrody zamkowe są zlokalizowane bezpośrednio przy zamku. Warto dodać, że wstęp do ogrodów zamkowych jest darmowy, dlatego każdy może je zobaczyć. Warta pod zamkiem zmienia się co godzinę, więc dla turystów również to ciekawa atrakcja. Najbardziej uroczysta i spektakularna jest oczywiście warta odbywająca się w południe.

Most Karola

Za symbol Pragi uznawany jest Most Karola. W ciągu dnia dosyć ciężko się na niego dostać, ponieważ jest oblegany przez turystów z całego świata. W blasku poranka prezentuje się zdecydowanie najlepiej, ale świetnie wygląda również w nocy. Kilkanaście figur świętych w stylu gotyckim znajduje się na moście. Są tam również wieże gotyckie, które dawniej były miejskimi fortyfikacjami. Będąc w Pradze warto również zobaczyć ratusz z zegarem astronomicznym. Najpiękniejszy widok na centrum miasta jest z samej góry ratusza. Cudowną kombinację tworzą okoliczne uliczki, czerwone dachy kamienic oraz rynek. Należy pamiętać, że jedną z największych atrakcji miasta jest zegar Orloja.

Wzgórze Wyszechradzkie

Turyści chętnie odwiedzają też wzgórze Wyszechradzkie, które położone jest trochę dalej od centrum. Niestety Wyszehrad odwiedzany jest rzadziej niż Zamek na Hradczanach. Żeby wejść na wzgórze trzeba przejść przez Bramę Taborską. Powszechnie uznaje się, że Praga powstała właśnie na wzgórzu Wyszechradzkim. Według legendy dawniej w tym miejscu był zamek królewski, które później został zburzony i spalony. Dolina Wełtawy jest idealnie widoczna ze szczytu, dlatego warto się tam wspiąć. Godne polecenia jest również wzgórze Petrin, z którego rozciąga się piękny widok na całe miasto. Pora wieczorna to najlepszy czas na podróż w to miejsce.

Wieża widokowa przypominająca wieżę Eiffla znajduje się na samym szczycie. Można się tam wybrać także z małymi dziećmi, którym powinien przypaść do gustu Labirynt Zwierciadeł. Niezwykle ciekawym zabytkiem jest Mur Głodowy, który również znajduje się na wzgórzu Petrin. Warto mieć na uwadze, że długość muru wynosi prawie kilometr. Praga jest obowiązkowym punktem wycieczki dla miłośników secesji. Ikoną secesji jest Alfons Mucha, którego eksponaty znajdują się w muzeum na Starym Mieście. Jest to świetna atrakcja dla turystów mocno zainspirowanych secesją.

Redakcja czeskagospoda.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów turystyki, kuchni, zdrowia i sportu zaprasza Was do fascynującej podróży przez świat smaków, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Zainspirujcie się razem z nami ciekawymi destynacjami podróży, przepisami na zdrowe potrawy, praktycznymi poradami dotyczącymi utrzymania dobrej kondycji fizycznej i odkrywajcie, jak harmonijnie łączyć pasje z dbałością o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z aktywnego życia i odkrywać smak przygody w każdym kroku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

restauracje praga
jakie miejsca na wakacje
czeski raj

Jesteś zainteresowany reklamą?

czeski raj