Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dla kogo będzie odpowiedni krem z filtrem spf?

25 czerwca 2022 krem z filtrem spf 50


Promienie słoneczne padające na skórę są czymś niezwykle przyjemnym. Można założyć skąpe ubranie, aby móc czuć ciepłe muśnięcia słońca. Trzeba jednak uważać, bo zbyt ostre promienie mogą doprowadzić do powstania oparzeń. Nie należy przesadzać z ekspozycją na promieniowanie słoneczne, bo jest to wręcz niekorzystne zarówno dla skóry, jak i całego organizmu. Istnieje ryzyko pojawienia się udaru słonecznego, który niestety zagraża życiu. Dotyczy to przede wszystkim dzieci i osób starszych. Istotne będzie odpowiednie przygotowanie się na kąpiele słoneczne. Z pomocą przychodzą kosmetyki, które zawierają w swoim składzie filtry chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Czy warto stosować krem z filtrem SPF 50?

Słońce to życie, źródło witaminy D. Jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trzeba jednak wiedzieć, że intensywne promieniowanie może wręcz zaszkodzić, szczególnie przy długiej ekspozycji, bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry. Dużo mówi się o tym, aby przed wyjściem na zewnątrz najpierw zaaplikować krem, który zapewni ochronę przeciwsłoneczną. W sprzedaży dostępne są rozmaite preparaty, ale nie wszystkie będą godne polecenia. Kupującego powinno interesować to, jaka liczba znajduje się przy SPF. W przypadku ostrego promieniowania słonecznego zaleca się sięganie po produkty z wysokim filtrem UV, najlepiej sprawdzają się kremy SPF 50 lub nawet więcej. Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, delikatną, podatną na oparzenia, to należy zapewnić najwyższy poziom ochrony. Promieniowanie słoneczne przyspiesza starzenie skóry, co przekłada się oczywiście na powstawanie zmarszczek. Jeśli ktoś chce się uchronić przed oznakami starzenia, to powinien wyrobić sobie nawyk nakładania na skórę kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Zaleca się je stosować nie tylko latem, promienie słońca są również zimą. W sprzedaży znajdują się kosmetyki mające w składzie filtry naturalne, chemiczne i mineralne. Wszystkie pełnią jednakową funkcję, czyli odbijają promieniowanie UV lub zamieniają je na niegroźne ciepło.

Dlaczego powinno się używać kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi?

Niezależnie od tego, jaki typ skóry ktoś ma, to powinien sięgać dla własnego bezpieczeństwa po kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. W wielu krajach jest to coś oczywistego dla większości osób. Przykładem będą Azjatki, które chronią swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym ze względu na to, że postarza ono. Lepiej zapobiegać zmarszczkom, niż je potem niwelować, co niestety jest nie lada wyzwaniem. Słońce rozkłada kolagen znajdujący się w skórze, który odpowiada za jej napięcie, elastyczność i jędrność. Bez ochronnej warstwy trzeba liczyć się z produkcją sporej ilości wolnych rodników. To właśnie one odpowiadają za proces starzenia się komórek skóry. Krem z filtrem chroni także przed powstawaniem pajączków, czyli przed uszkodzeniami naczyń krwionośnych. Zapobiega rozszerzaniu się porów skóry i jej przesuszeniu. Można również zabezpieczyć się przed poparzeniami słonecznymi. Warto sięgać po kremy z filtrami o lekkiej konsystencji, szybko się wchłaniające, nieobciążające skóry.

Redakcja czeskagospoda.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów turystyki, kuchni, zdrowia i sportu zaprasza Was do fascynującej podróży przez świat smaków, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Zainspirujcie się razem z nami ciekawymi destynacjami podróży, przepisami na zdrowe potrawy, praktycznymi poradami dotyczącymi utrzymania dobrej kondycji fizycznej i odkrywajcie, jak harmonijnie łączyć pasje z dbałością o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z aktywnego życia i odkrywać smak przygody w każdym kroku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

objawy udaru słonecznego
krem z filtrem spf 50

Jesteś zainteresowany reklamą?

krem z filtrem spf 50