Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Rakieta do tenisa – parametry techniczne, materiały, ceny. Gdzie kupić?

28 września 2022 Rakieta do tenisa

Poszukujesz rakiety tenisowej, ponieważ chcesz rozpocząć grę w tenisa? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące doboru tego typu sprzętu!

W sklepach prowadzących sprzedaż sprzętu tenisowego na kupujących oczekuje wiele różnych typów rakiet, na przykład https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-c-10.html. Na jakie modele warto zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej rakiety dla siebie? Zobacz najważniejsze parametry techniczne, materiały oraz ceny tego typu wyposażenia.

Jak dobrać właściwą rakietę tenisową?

Duży wybór rakiet tenisowych może zawrócić w głowie, dlatego też wiele osób nie wie, na co dokładnie zwrócić uwagę przy doborze tego typu sprzętu.

Przede wszystkim odpowiednia rakieta tenisowa – jak wskazuje przedstawiciel sklepu https://dotenisa.pl – powinna być indywidualnie dopasowana do gracza. Nie powinno się zatem podążać za modą i kupować najdroższych modeli, ale dostosować odpowiedni sprzęt do swoich wymagań.

Rakiety tenisowe przede wszystkim dobiera się pod kątem poziomu zaawansowania gracza. Inny sprzęt rekomendowany jest zatem dla osób dopiero rozpoczynających grę, inny natomiast dla tych, które już mają doświadczenie.

Pod uwagę należy również wziąć szereg innych czynników, do których zaliczane są między innymi wzrost użytkownika, jego siłę, co ma również przełożenie na szybkość męczenia się podczas gry.

Gdzie można kupić rakiety tenisowe?

Sprzedaż rakiet tenisowych jest dzisiaj oferowana w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Najszerszy wybór sprzętu czeka na kupujących w specjalistycznych sklepach tenisowych, na przykład w sklepie https://dotenisa.pl, który współpracuje z wieloma markami, między innymi Wilson, Babolat, Dunlop, Pacific, Karakal, Prince, Head, Yonex. Na klientów czeka pełna gama modeli doskonałych do rozpoczęcia gry oraz doskonalenia techniki.

Najważniejsze parametry rakiet tenisowych – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiednich rakiet tenisowych trzeba wziąć pod uwagę wiele parametrów. Najważniejsze z nich to:

1. Materiał

Najlepiej, aby rakieta została wykonana z materiału jak kompozyt grafitowy albo grafit, który jest lekki, pochłania wstrząsy. Nie zaleca się używania rakiet aluminiowych.

2. Ciężar

Dobierany jest indywidualnie, ale wielu początkujących graczy woli rakiety lekkie, które są prostsze w obsłudze.

3. Długość

Dopasowuje się ją głównie do wzrostu użytkownika. Inne takiety rekomendowane są dla dzieci i młodzieży, inne dla dorosłych.

4. Balans

Wpływa na sposób odbijania piłki. Balans na rączkę jest wygodniejszy, ale daje mniejszą siłę odbicia, na główkę natomiast na odwrót. Można też wybrać balans wyśrodkowany.

5. Naciąg

Rakiety można kupić z nałożonym już naciągiem albo też można kupić je bez naciągu. Dla początkującego gracza najlepsze będą rakiety z naciągiem.

W razie problemów z doborem odpowiedniej rakiety warto również skonsultować się z pracownikiem sklepu albo trenerem.

Do złożenia zamówienia na rakiety tenisowe zaprasza sklep internetowy: https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-c-10.html. Wybierz najlepszy sprzęt tenisowy dla siebie!

Redakcja czeskagospoda.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów turystyki, kuchni, zdrowia i sportu zaprasza Was do fascynującej podróży przez świat smaków, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Zainspirujcie się razem z nami ciekawymi destynacjami podróży, przepisami na zdrowe potrawy, praktycznymi poradami dotyczącymi utrzymania dobrej kondycji fizycznej i odkrywajcie, jak harmonijnie łączyć pasje z dbałością o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z aktywnego życia i odkrywać smak przygody w każdym kroku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Twoje dziecko to fan kosmosu
lektura
alkohole na imprezy

Jesteś zainteresowany reklamą?

alkohole na imprezy